Fantezi yazarı Pratchett 66 yaşında öldü

Sir Terry Pratchett

Dünya onun parlak, keskin kafasında birini kaybetti,” onun yayıncılar Transworld Larry Finlay dedi.

Yazar “Onun kedi onun yatakta uyuyan ile”, ailesi ile çevrili, evde öldü, sözlerine ekledi.

Sir Terry kariyeri boyunca 70’den fazla kitap yazdı ve geçen yaz onun son kitabı tamamladı.

O, “Kendisinden önceki birkaç benzeri gezegen zenginleştirilmiş” ve Diskdünya dünyayı satirised “büyük bir beceri, büyük mizah ve sürekli buluş ile,” Sayın Finlay dedi.

“(O denilen, bir ‘embuggerance’) Terry alenen ve cesurca onun Alzheimer hastalığı karşı karşıya,” Sayın Finlay dedi.

Son birkaç yılda, onu sürekli onun yazı oldu. Onun mirası gelecek on yıllar boyunca sürecektir.”

Sir Terry Lyn eşi ve kızı Rhianna bırakır.

Ölümünün duyuru Rhianna sonra yazma ile, Perşembe öğleden sonra Sir Terry Twitter hesabı üzerinde yapıldı: “. Çok teşekkürler babam hakkında tüm tür sözler için olanlar son birkaç tweets elleri ve gözyaşı dolu gözleri sallayarak gönderildi.”

Onun teşhisinden sonra yardımlı intihar için kampanya rağmen, Sir Terry yayıncılar kendi hayatını sürmedi dedi.

BBC News muhabiri Nick Higham dedi: “Ben yayıncılar ölümü o kendi seçeceği bir anda gitmek istedim geçmişte söylemişti rağmen, tamamen doğal ve yardımsız oldu tarafından söylendi.

Fellow yazar ve arkadaşı Neil Gaiman, Sir Terry için bu ödeme haraç arasındaydı kendi web sitesinde yazılı : “Onun gibi kimse yoktu ben bana çok şey öğretti ki, biz gençken, onunla bir kitap yazdım şanslıydı..”

Gaiman ekledi: “Ben çok, Terry özleyeceğim.”

“O siyah şapka ve kentsel kovboy giysileri ile inanılmaz gösterişli oldu: Aktör Sir Tony Robinson diyerek, bir” çelişki bit “olarak arkadaşı nitelendirdi.

Diskdünya serisi – 1983 yılında başladı – sırayla, dev bir kaplumbağanın sırtında durmak, dört fil sırtında tünemiş düz bir dünyada dayanıyordu.

2013 yılına, o fazla 40 taksit yazmıştı.

Onun yazma yetkileri zirvesinde, Sir Terry – onun çarpıcı elbise duygusu ve büyük siyah fötr bilinen – üçten fazla kitap bir yıl yayınlamaya oldu. Dünya O’nun ilginç ve mizahi bakış ona dünya çapında bir aşağıdaki kazandı.

Yüzyılın başında, o JK Rowling tarafından sadece dayak İngiltere’nin ikinci en çok okunan yazar oldu.

2007 yılının Ağustos ayında, Sir Terry felç geçiren bildirilen, ancak aşağıdaki Aralık he he “Bu yılki hayali inme arkasında yatıyordu” dedi, erken başlangıçlı Alzheimer hastalığının çok nadir bir formu tanısı almış olduğu açıklandı.

Sayfalar

Sosyal Ağ BK 2015

BK

Voice-Kal.Com Sesli Ve Kameralı Sohbet İmkanı Sağlar

Yukarı Git